MAKIJAŻ PERMANENTNY W WĄGROWCU
ZALECENIA PRZEDZABIEGOWE
W cenie makijażu permanentnego jest już uwzględniona korekta tzw. dopigmentownie po 6 tyg. Kolejne korekty są dodatkowo płatne.

PRZYGOTOWANIE OGÓLNE
nie pij kawy oraz produktów z kofeiną w dniu zabiegu,
24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy przyjmować aspiryny oraz spożywać alkoholu,
ZALECENIA PRZEDZABIEGOWE
2 tygodnie przed makijażem permanentnym brwi nie należy wykonywać henny oraz regulacji brwi,
miesiąc przed zabiegiem nie wykonuj zabiegów na twarz - szczególnie zabiegów złuszczających, peelingów, mezoterapii i zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w tym obszarze,


ZALECENIA PRZEDZABIEGOWE
przed makijażem permanentnym ust należy zadbać o ich nawilżenie - minimum 3 dni z rzędu przed zastosować maskę/wazelinę na noc
zapobiegawczo 3 dni przed i 3 dni po zalecam stosowanie Heviranu/Hascoviru w dawce 400 mg co 12 godzin
30 dni przed zabiegiem zalecam stosowanie suplementu diety Aescin w tabletkach w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych - jeżeli wystąpiła opryszczka należy odczekać 1,5 miesiąca od całkowitego zagojenia,
ZALECENIA PRZEDABIEGOWE
minimum 3 miesiące przed zabiegiem należy odstawić odżywki do rzęs,
na zabieg przychodzimy bez tuszu i sztucznych rzęs,
zalecam stosowanie suplementu diety Aescin w tabletkach w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych - 30 dni przed zabiegiem,

PO ZABIEGU - MAKIJAŻ PERMANENTNY
Co i jak po makijażu permanentnym.
Makijaż permanentny najintensywniej goi się w ciągu 3-7 dni po zabiegu. Należy w tym okresie nastawić się na ciemniejszy kolor w pierwszych dniach. Po około tygodniu łuszczący się naskórek zostanie usunięty, a kolor stanie się jaśniejszy. Właściwy efekt będzie po 30 dniach, do tego czasu kolor się stabilizuje. Dla pełnego efektu zabieg składa się z 2 spotkań (już w cenie! korakta/dopigmentowanie jest w cenie zabiegu po 6-8 tyg. od zabiegu).
ZALECENIA POZABIEGOWE PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM
By cieszyć się pięknym i trwałym makijażem permanentnym należy bezwzględnie odpowiednio zadbać o pielęgnacje okolicy pozabiegowej.
Poniżej masz najważniejsze informacje.

ZALECENIA OGÓLNE PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM
minimum 24 h po zabiegu nie wolno spożywać alkoholu, aspiryny oraz napojów zawierających kofeinę,
nie odrywamy, nie drapiemy strupków,
nie malujemy miejsca pigmentacji do czasu wygojenia
ZAKAZ PRZEZ 14 DNI:
opalania
korzystania z sauny i solarium
ZAKAZ PRZEZ 7 DNI:
wykonywania makijażu
używania płynów micelarnych, toników, kremów i innych kosmetyków zawierających substancje aktywne,
uprawiania sportu,
wizyt u stomatologa,
skubania, tarcia i drapania miejsca zabiegowego - nie wolno na siłę usuwać strupka,
stosowania peelingów,

ZALECENIA PO ZAGOJENIU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO
Podczas opalania lub wizyty w solarium należy nakładać krem z wysokim SPF (najlepiej 50). Dzięki temu będziesz dłużej cieszyć się pięknym makijażem permanentnym.
Jeżeli zauważysz zbyt mocne zaczerwienienie lub stan zapalny (dłużej niż 2 dni) prosimy o kontakt!
BRWI PERMANENTNE

PIELĘGNACJA BRWI
przez pierwsze 3 godziny co 30 minut przed pójściem spać wycieraj suchym wacikiem,
przez tydzień po zabiegu należy także myć brwi wyłącznie wodą z dodatkiem delikatnego mydła. Pamiętaj, aby oczyszczać je bardzo delikatnie, starając się nie drapać i nie odrywając strupków.
po 3 dniach raz dziennie smaruj bardzo cienko na noc maścią z witaminą E.
USTA PERMANENTNE

PIELĘGNACJA UST
przez pierwsze 3 godziny, co 20 minut oraz przed pójściem spać intensywnie przemywaj wacikiem nasączonym przegotowaną bądź mineralną wodą,
po około 3 dniach smaruj bardzo cienko preparatem pielęgnacyjnym: każdego dnia 1x więcej (3 dnia raz dziennie, 4 2x itd.)
KRESKI PERMANENTNE

PIELĘGNACJA OCZU
bezpośrednio po wykonanym makijażu permanentnym oczu należy przykładać zimne, czyste okłady w celu zmniejszenia opuchlizny,
przez 3 godziny co 30 minut należy przemywać intensywnie strefę pozabiegową wacikiem nasączonym przegotowaną lub mineralną wodą,
MAKIJAŻ PERMANENTNY - PRZECIWSKAZANIA
Przed wizytą uważnie zapoznaj się z przeciwskazaniami do zabiegu.
INFEKCJE
Infekcje bakteryjne i wirusowe są bezwzględnym przeciwskazaniem do zabiegu. Na zabieg przychodzimy zdrowe, bez kataru, grypy lub innej choroby.
Aktywna opryszczka także uniemożliwia wykonanie zabiegu.
OPALENIZNA
Mocna, świeża opalenizna zaburza prawidłowy dobór koloru, dlatego umów się na zabieg minimum miesiąc po opalaniu.
CIĄŻA
Podczas zabiegu używa się miejscowych środków relaksujących, barwników, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo płodu.
KARMIENIE PIERSIĄ
Wysoki poziom hormonów może utrudniać aplikacje pigmentu oraz zaburzać proces gojenia. Szczególnym przeciwskazaniem jest także lek przeciwwirusowy (np. Heviran), który należy zażyć przed makijażem permanentnym ust.
CUKRZYCA
Cukrzyca nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego. Zabieg można wykonać po konsultacji z lekarzem prowadzącym, który stwierdzi stabilny stan choroby i pozwoli na wykonanie zabiegu.
NOWOTWÓR
U osób, które przeszły chemioterapię wykonujemy makijaż permanentny brwi i oczu, który pozwala ukryć skutki leczenia chemią. Do zabiegu wymagana jest pozytywna opinia lekarza oraz dobre wyniki krwi. Należy mieć na uwadze, że w skutek leczenia chemioterapią i osłabienia organizmu istnieje większe ryzyko nieprawidłowego przyjęcia barwnika oraz stanu zapalnego po zabiegu.
ALERGIA
Jeżeli masz alergię na metale ciężkie, kosmetyki lub hennę - zapisz się na próbę uczuleniową minimum 1 miesiąc przed zabiegiem, by wykluczyć ryzyko reakcji alergicznej.
BOTOX
Zabieg makijażu permanentnego można wykonać najwcześniej po 2 tygodniach od ostrzykiwania twarzy Botoxem. Zalecam jednak wykonywanie toksyny po makijażu permanentnym (w odstępie min. 2 tyg.)
ODŻYWKI NA POROST BRWI I RZĘŚ
Odstaw preparat i odczekaj od 3 do 6 miesięcy. Dopiero po tym czasie możesz bezpiecznie wykonać makijaż permanentny brwi lub oczu.
Nie dotyczy makijażu permanentnego ust.
SZTUCZNE RZĘSY
Przy makijażu permanentnym oczu (kreski) należy na zabieg przyjść bez sztucznych rzęs.
ŚWIEŻO POWIĘKSZONE USTA
Makijaż permanentny ust możemy wykonać najwcześniej po 4 tygodniach od zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym.
LEKI ROZRZEDZAJĄCE KREM
Podczas zabiegu łatwiej może dojść do krwawień. Poinformuj lingeristkę o przyjmowanych lekach, aby mogła zdecydować o możliwościach wykonania makijażu.
LEKI STEROIDOWE ORAZ RETINOIDY
Zewnętrzne oraz wewnętrzne stosowanie w/w leków jest bezwzględnym przeciwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. W przypadku stosowania maści zewnętrznych należy odczekać od 3 do 6 miesięcy przed makijażem. Naskórek po lekach jest bardzo cienki, naczynia krwionośne rozszerzone.